Opłaty
Notariuszowi za dokonanie czynności notarialnych przysługuje wynagrodzenie określone w Rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 czerwca 2004 roku w sprawie maksymalnych stawek taksy notarialnej. Jest ono ustalane indywidualnie z Klientem w oparciu o rodzaj planowanej czynności notarialnej i wartość przedmiotu czynności. Do stawek taksy notarialnej należy doliczyć podatek od towarów i usług (VAT) oraz koszt wypisów.
Jeżeli określona czynność notarialna powoduje obowiązek uiszczenia podatku od czynności cywilnoprawnych bądź podatku od spadków i darowizn, notariusz stosownie do ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych oraz ustawy o podatku od spadków i darowizn, pobiera wskazany podatek od Stron czynności notarialnej, a następnie odprowadza do właściwego Urzędu Skarbowego.
Jeżeli akt notarialny obejmuje wniosek o wpis do księgi wieczystej, notariusz pobiera również od Wnioskodawców opłatę sądową i przekazuje ją właściwemu Sądowi Wieczystoksięgowemu. W celu poznania całkowitych kosztów dokonania czynności notarialnej zachęcamy do kontaktu z Kancelarią.